آموزش شهروندی :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

در 48 ساعت گذشته طی تماس شهروندان با سامانه 125 آتش نشانی شهریار ستاد فرماندهی سازمان 13 بار زنگ ایستگاه های آتش نشانی را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات وتجهیزات کامل راهی محل حریق و حوادث به شرح ذیل شدند وضمن اطفاء حریق و امدادرسانی از افزایش خسارت جلوگیری بعمل آوردند.

پنجشنبه چهارم خرداد ماه هزاروچهارصدودو

1-ساعت 09:27 خانمی حدودا 35 ساله واقع در شهریار،شهرک A.S.P به علت مشکلات حانوادگی خود را داخل واحد محبوس نموده بود که ضمن هماهنگی با عوامل انتظامی و.... درب واحد بازگشائی و فرد مذکور تحویل خانواده اش گردید.

2-ساعت 10:54 نجات شهروند محبوس شده در کابین آسانسور واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان شهید دنیا مالی،خیابان ارعوان چهارم،بن بست جهان آرا

3-ساعت 13:57 حریق ضایعات واقع در شهریار،بلوار امیر کبیر،روبروی تالار باغ گیلاس

4-ساعت 15:11 نجات شهروندان(6 نفر) محبوس شده در کابین آسانسور واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان درختی،خیابان ولایت

5-ساعت 21:09 سقوط شاخه یک اصله درخت بر روی یکدستگاه خودرو پراید واقع در شهریار،محمد آباد،خیابان قمر بنی هاشم

6-ساعت 21:58 سقوط کانال کولر بر روی درخت واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان شهید دنیا مالی،ابتدای خیابان شقایق سیزدهم

7-ساعت 22:00 نجات شهروندان (2 نفر) محبوس شده در کابین آسانسور واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،شهرک مریم،نبش خیابان کوثر دوم

8-ساعت 23:04 حریق هواکش کباب پز آشپزخانه رستوران واقع در شهریار،میدان فجر

جمعه پنجم خرداد ماه هزاروچهارصدودو

9-ساعت 01:13 نجات شهروند محبوس شده در سرویس بهداشتی یک واخد مسکونی واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان شهید دنیا مالی،حیابان ارغوان چهارم

10-ساعت 09:59 نجات شهروندان محبوس شده در کابین آسانسور واقع در شهریار،خیابان استاد شهریار،خیابان توحید جنوبی

11-ساعت 10:10 حریق علمک گاز واقع در شهریار،بلوار شهید مداحی

12-ساعت 12:05 انحراف یکدستگاه خودرو پراید از مسیر جاده با پنج مصدوم واقع در شهریار،خیابان علامه طباطبائی،کوچه پوریای ولی که ضمن هماهنگی با عوامل اورژانس و انتظامی اقدامات لازم صورت پذیرفت.

13-ساعت 20:14 حریق مقداری ضایعات داخل گاراژ واقع در شهریار،ابتدای خیابان آهنگران

005050

005049

005047

005048

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 20:07 روز چهارشنبه سوم خرداد ماه هزارو چهارصدودو طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن شش شهروند داخل کابین آسانسور واقع در شهریار،ابتدای بلوار انقلاب گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه 4 شهریار را به محل اعزام کرد. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین یکی از طبقات متوقف و شش نفر در داخل آن محبوس شده بودند را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و افراد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

001507

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

با تلاش همه جانبه آتش نشانان، آتش سوزی در پارکینگ یک مجتمع مسکونی در شهریار مهار گردید.

رخداد این آتش سوزی ساعت 17:06 روز چهارشنبه سوم خردادماه هزاروچهارصدودو طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار واقع در شهریار،وائین،بلوار شهید عباسپور،نبش خیابان غزل یکم اطلاع رسانی و بلافاصله ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانان ایستگاه مرکزی را با چند دستگاه خودرو عملیاتی به محل حریق اعزام نمود.

بر اساس این گزارش پارکینگ یک مجتمع مسکونی به علتی نامعلوم طعمه حریق شده و منجر به بروز خسارت مالی به یکدستگاه خودرو پژو 405،تابلو برق مجتمع و دودگرفتگی کامل محل مذکور گردیده بود که پس از یک عملیات فشرده حریق به طور کامل مهار و خاموش گردید.

لازم بذکر است در فرایند این آتش سوزی تعدادی از شهروندان به دلیل انتشار محصولات حریق در طبقات محبوس شده بودند که با انجام عملیات اطفاء و نجات به موقع آتش نشانان نجات یافتند.

علت بروز این آتش سوزی توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی شهریار در حال بررسی می باشد.

005041

005042

005043

005044

 

005045

 

روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعات 11:30،16:52 روز چهارشنبه سوم خرداد ماه هزاروچهارصدو دو  طی مراجعه حضوری دو شهروند به ایستگاه های 3 اندیشه و 6 جعفریه که دو حلقه انگشتر در انگشت دست آنان گیر کرده و متورم شده بود بلافاصله امدادگران ایستگاه مذکور به کمک آنان رفته و اقدامات لازم را انجام دادند.
نجاتگران آتش نشانی بلافاصله با استفاده تجهیزات مورد نیاز اقدام به بریدن انگشتر نموده و ضمن تحویل انگشتر به اشخاص مذکور انگشت دست افراد را آزاد و رها نمودند.
کلیه شهروندان محترم می توانند در صورت وقوع این نوع حادثه در هر ساعت از شبانه روز به نزدیک ترین ایستگاه آتش نشانی محل سکونت خود مراجعه نمایند.

005046

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 08:53 روز چهارشنبه سوم خرداد ماه هزارو چهارصدودو طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار واژگونی یکدستگاه خودرو پژو 206 واقع در جاده کرج به شهریار،نرسیده به زیر گذر سپاه گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه مرکزی را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید خودرو فوق به علتی نامعلوم از مسیر جاده منحرف و پس از برخورد با موانع، واژگون و منجر به بروز خسارت مالی گردیده بود که ضمن ایمن سازی کامل جاده و جلوگیری از نشت بنزین و قطع سرباطری محل تحویل عوامل انتظامی گردید.

علت بروز این حادثه توسط کارشناسان پلیس راهور تحت بررسی می باشد.

0.0.0.0

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

 

003486

حمید رضا دمرچی لو

رئیس سازمان آتش نشانی

شهروندیار

Comp 1

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf