با گاز گرفتگی مقابله کنیم :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

آمار بازدیدکنندگان

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار :

      در ساعت 10:42 صبح روز یکشنبه مورخ 18/9/97 طی تماس تلفنی شهروندان با ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار انفجار یک دستگاه خودرو سواری واقع در فاز یک اندیشه بلوار شهید دنیا مالی اعلام گردید. که با توجه به حساسیت موضوع ایستگاه فاز یک اندیشه کد -301 به محل حادثه اعزام گردید.

       حمید رضا خسروی مسئول ایستگاه فاز یک اندیشه عنوان نمود : در زمان مراجعه به محل حادثه مشاهده گردید یک دستگاه خودروی سواری آر دی بدلیل نشت گاز LPG دچار انفجار شده که با هوشیاری شهروندان و با استفاده از کپسول آتشنشانی حریق اطفاء گردیده است. متاسفانه حادثه فوق یک مصدوم داشت که توسط عوامل اورژانس جهت ادامه مداوا منتقل گردید. آتشنشانان این ایستگاه با همکاری ایستگاه مرکزی – کد 101 پس از ایمن سازی و تحویل صحنه حادثه به عوامل انتظامی به محل استقرار ایستگاه بازگشتند. وی از شهروندان درخواست نمود با توجه به خطرات جدی استفاده از گاز LPG حتما ایمنی اتصالات مصرفی در خودروی خود را بصورت مداوم بررسی نمایند.

 

 

 

 

70

 

71

 
به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار : در ساعت ۱۷ عصر روز سه شنبه ۹۷/۰۹/۱۴ زنگ تلفن ۱۲۵ ستاد فرماندهی سازمان آتشنشانی شهرداری شهریار خبر از وقوع حریق باغ ویلا در محدوده محمد آباد داد، که با توجه به حساسیت موضوع ایستگاه های رضی آباد، شهریار و مرکزی به محل وقوع حادثه اعزام گردیدند.
محمد حسن باغچی فرمانده ایستگاه مرکزی عنوان نمود در بدو ورود، آتشنشانان با فردی مواجه شدند که با توجه به مشکلات قلبی از وضعیت مناسبی برخوردار نبود. آتشنشانان توسط یک رشته لوله آبدهی و تجهیزات انفرادی و رعایت مسایل ایمنی نسبت به جلوگیری از گسترش حریق به قسمتهای مختلف خانه اقدام نمودند، به موازات عملیات اطفاء طی هماهنگی با اورژانس فرد مذکور جهت ادامه درمان به مراکز درمانی اعزام گردید.
وی با اعلام اینکه علت بروز حادثه توسط کارشناسان این سازمان در دست بررسی است، از شهروندان درخواست نمود در صورت بروز حادثه حتما قبل از انجام هر گونه فعالیتی با شماره ۱۲۵ تماس حاصل نمایند.
 
1152018183852
 
1152018183735
 
1152018183755

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار، ستاد فرماندهی آتش نشانی شهریار پس از دریافت تماس های تلفنی شهروندان مبنی بر آتش گرفتن یک باب مغازه در بلوار شورا نرسیده به میدان فلسطین، ساعت 10:08 دقیقه صبح روز یکشنبه زنگ ایستگاه جعفریه را بصدا درآورد و آتش نشانان این ایستگاه را به محل حادثه اعزام کرد.

به گفته مهدی پور احمدی معاون عملیات سازمان، هنگام حضور آتش نشانان در محل حادثه، بدلیل وجود مواد اشتعال زا از قبیل زغال، پشتی، فرش و ... در قهوه خانه، شعله های زیاد آتش همراه با دود مشاهده گردید.

وی افزود : آتش نشانان بلافاصله پس از تجهیز شدن به وسایل انفرادی و استفاده از ابزار مربوط با رعایت موارد ایمنی اقدام به باز کردن مسیر تخلیه دود نموده و سپس با برداشتن یک رشته لوله ی آبدهی برای خاموش کردن شعله های آتشی که از تمامی تخت ها و پوشالهای استفاده شده جهت دکور بر می خواست را خاموش کردند و سپس از سرایت این آتش سوزی به اطراف جلوگیری کرده و به ایمن سازی کامل محل پرداختند. این فرمانده آتش نشانی با اشاره به این که علت بروز این حادثه توسط کارشناسان آتش نشانی در دست بررسی است، از شهروندان درخواست نمود قبل از ترک محیط حتما موارد ایمنی را بررسی نمایند.

 

 

50

51

52

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 11:55  روز سه شنبه ششم آذر ماه نودوهفت طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق اتاقک در پشت بام  یک مجتمع  مسکونی واقع در شهریار،دینار آباد،خیابان فردوسی غربی، کوچه سبحان گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه های 501 رزکان،101 مرکزی و 701 کهنز را به صدا درآورد و آتش نشانان باامکانات وتجهیزات کامل راهی محل حریق شدند و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید در اثر واژگونی پیک نیک بر روی وسایل موجود در اتاق منجر به آتش سوزی گسترده گردیده بود که با تلاش آتش نشانان ضمن اطفاء حریق از گسترش آتش و افزایش خسارت  جلوگیری به عمل آمد.

31

32

33

 

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 00:05  بامداد روز شنبه پنجم آذر ماه نودوهفت طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق اتاقک داخل باغ واقع در شهریار،بلوار آزادگان،نرسیده به اسد آباد،خیابان شهید دباغ زاده گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه 701 کهنز را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات وتجهیزات کامل راهی محل حریق شدند و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید اتاقکی در داخل باغ به علتی نامعلوم طعمه حریق شده بود که با تلاش آتش نشانان اطفاء و از گسترش آتش به باغ جلوگیری به عمل آمد.

2

3

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار administrator fireman 125 shahriar

شهروندیار

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf

حدیث روز