آموزش شهروندی :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

در راستای افزایش توان عملیاتی ادارات امداد رسان در زمینه (اطفاء حریق،امداد و نجات ،ضد شورش،آزاد سازی گروگان،قطع برق و...) با حضورنیروی انتظامی،اورژانس،اداره برق و آتش نشانی در آذر ماه 1402 واقع در شهریار،پارک امیر کبیر امیریه برگزار شد.

در این مانور مشترک با ایجاد صحنه های تصادف،آتش سوزی و همچنین عملیات نجات افراد گرفتار،توان عملیاتی جسمی و عملی آتش نشانان و نیروهای امدادرسان محک زده شد.

هماهنگی در زمان بروز حادثه،اطفاء حریق،نجات،اسکان اضطراری،درمان و... از جمله اهداف این مانور بود.

005713

005714

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 19:52 روز چهارشنبه پانزدهم آذر ماه هزاروچهارصدو دو طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار تصادف دو دستگاه خودرو سبک واقع در شهریار،شهرک جعفریه،ابتدای خیابان هفتم گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله زنگ امداد و نجات ایستگاه 6 جعفریه را به صدا درآورد و آتش نشانان ایستگاه مذکور با امکانات و تجهیزات کامل در محل حضور یافتند.

آتش نشانان شهریار با حضور در محل مشاهده نمودند دو دستگاه خودرو دنا و pk با یکدیگر برخورد نموده و منجر به مصدوم شدن دو نفر و بروز خسارت مالی گردیده بود که ضمن ایمن سازی کامل جاده و جلوگیری از نشت سوخت خودروها و قطع سرباطری افراد مصدوم تحویل پرسنل اورژانس و محل تحویل عوامل انتظامی گردید.

علت بروز این حادثه توسط کارشناسان پلیس راهور تحت بررسی می باشد.

005715

005716

005717

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 09:45 روز چهارشنبه پانزدهم آذرماه هزارو چهارصدودو طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن یک شهروند داخل کابین آسانسور واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان درختی،کوچه نور گزارش گردید. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه 3 اندیشه را به محل اعزام کرد. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین یکی از طبقات متوقف و یک نفر در داخل آن محبوس شده بودند را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و فرد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

001507

روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 02:05 بامداد روز چهارشنبه پانزدهم آذر ماه هزاروچهارصدودو با مراجعه حضوری خانمی حدودا 33 ساله به ایستگاه مرکزی که یک حلقه انگشتر در انگشت دست وی گیر کرده و متورم شده بود بلافاصله امدادگران ایستگاه مذکور به کمک او رفته و اقدامات لازم را انجام دادند.
نجاتگران آتش نشانی بلافاصله با استفاده تجهیزات مورد نیاز اقدام به بریدن انگشتر نموده و ضمن تحویل انگشتر به شخص مذکور انگشت دست فرد را آزاد و رها نمودند.
کلیه شهروندان محترم می توانند در صورت وقوع این نوع حادثه در هر ساعت از شبانه روز به نزدیک ترین ایستگاه آتش نشانی محل سکونت خود مراجعه نمایند.

005710

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 20:11 روز سه شنبه چهاردهم آذرماه هزاروچهارصدودو طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق یکدستگاه خودرو سواری در یکباب مغازه مکانیکی واقع در شهریار،بلوار شورا گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه مرکزی را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حریق شدند و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید خودرو فوق در یکباب مغازه مکانیکی به علتی نامعلوم طعمه حریق شده که قسمتی از حریق توسط افراد حاضر در محل کنترل و با تلاش آتش نشانان از گسترش آتش و افزایش خسارت جلوگیری بعمل آمد.

علت بروز این حریق توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی شهریار تحت بررسی می باشد.

005711

005712

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

طی دو مرحله تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار مبنی بر محبوس شدن تعدادی از شهروندان در کابین آسانسور،ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امدادونجات ایستگاه های مربوطه را به محل های  ذیل اعزام نمود. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق ، کابین آسانسور که بین  طبقات متوقف و تعدادی از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و افراد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

سه شنبه چهاردهم آذر ماه هزاروچهارصدودو

1-ساعت 08:50 واقع در شهریار،خیابان شهید بهشتی غربی،روبروی کوچه استقلال

2-ساعت 17:33 واقع در شهریار،فاز یک مخابرات،انتهای خیابان شهدای مخابرات

001507

روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

در 24 ساعت گذشته طی تماس شهروندان با سامانه 125 آتش نشانی شهریار ستاد فرماندهی سازمان بار زنگ ایستگاه های آتش نشانی را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات وتجهیزات کامل راهی محل حریق و حوادث به شرح ذیل شدند وضمن اطفاء حریق و امداد رسانی از افزایش خسارت جلوگیری بعمل آوردند.

دوشنبه سیزدهم آذر ماه هزاروچهارصدودو

1-ساعت 08:29 حریق یکدستگاه خودرو تیبا واقع در شهریار،بلوار شهید نادعلی رستمی،روبروی بیمارستان نور

2-ساعت 08:39 نجات شهروند محبوس شده در کابین آسانسور واقع در شهریار،میدان فجر،کوچه رشادت

3-ساعت 11:28 بازدید از سیستم گاز شهری یک منزل مسکونی واقع در شهریار،امیریه،خیابان صاحب الزمان(عج)،کوچه استقلال

4-ساعت 11:49 حریق ضایعات داخل گودال واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،بلوار مدرس،روبروی خیابان شقایق چهارم

5-ساعت 11:55 بازدید از نشت کنتور گاز یک محتمع واقع در شهریار،میدان معلم،کوچه چراغی

6-ساعت 12:33 بازگشائی درب منزل ویلائی با هماهنگی عوامل مربوطه و نجات سه سالمند محبوس شده واقع در شهریار،امیریه،خیابان امام خمینی(ره)،خیابان آزادی پنجم

7-ساعت 16:03 حریق کارگاه رنگ واقع در شهریار،رزکان،خیابان گلستان،کوچه تگ گل

8-ساعت 17:33 نجات شهروندان محبوس شده در کابین آسانسور واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان شهید دنیامالی،خیابان ارغوان ششم

سه شنبه چهاردهم آذر ماه هزاروچهارصدودو

9-ساعت 05:07 حریق نئوپان چوبی در اثر قرار گرفتن زغال در قهوه خانه واقع در شهریار،ورودی امیریه

0.0.0.0

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 08:39 روز دوشنبه سیزدهم آذرماه هزارو چهارصدودو طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن یک شهروند داخل کابین آسانسور واقع در شهریار،میدان فجر،کوچه رشادت گزارش گردید. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه 4 شهریار را به محل اعزام کرد. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین یکی از طبقات متوقف و یک نفر در داخل آن محبوس شده بودند را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و فرد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

001507

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 0829 روز دوشنبه سیزدهم آذرماه هزاروچهارصدودو طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق یکدستگاه خودرو تیبا واقع در شهریار،بلوار شهداء،خیان شهید نادعلی رستمی گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه مرکزی را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حریق شدند و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید خودرو فوق به علتی نامعلوم طعمه حریق شده که با تلاش آتش نشانان اطفاء و محل تحویل عوامل انتظامی گردید.

علت بروز این حریق توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی شهریار تحت بررسی می باشد.

005705

005706

005707

005708

005709

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

 

003486

حمید رضا دمرچی لو

رئیس سازمان آتش نشانی

شهروندیار

Comp 1

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf