آموزش شهروندی :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

طی دو مرحله تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار مبنی بر محبوس شدن تعدادی از شهروندان در کابین آسانسور،ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امدادونجات ایستگاه های مربوطه را به محل های  ذیل اعزام نمود. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق ، کابین آسانسور که بین  طبقات متوقف و تعدادی از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و افراد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

شنبه دوم تیر ماه هزاروچهارصدو سه

1-ساعت 16:22 واقع در شهریار،شهرک صدف،خیابان استاد شهریار،خیابان شهدای گمنام

2-ساعت 19:38 واقع در شهریار،شهرک صدف،خیابان استاد شهریار،خیابان شهدای گمنام،خیابان گلستان دوازدهم

001507

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 13:37 روز شنبه دوم تیر ماه هزارو چهارصدوسه طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار انحراف یکدستگاه خودرو سواری از مسیر اصلی واقع در شهریار،کهنز،بلوار امیرکبیر گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه 7 کهنز را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید یکدستگاه خودرو پژو روآ به علتی نامعلوم از مسیر جاده منحرف و پس از برخورد با جدول وسط بلوار متوقف و منجر به مصدوم شدن راننده گردیده بود که ضمن ایمن سازی کامل جاده و جلوگیری از نشت بنزین و قطع سرباطری فرد مذکور با همکاری عوامل اورژانس به بیمارستان انتقال و محل تحویل عوامل مربوطه گردید.

علت بروز این حادثه توسط کارشناسان پلیس راهور تحت بررسی می باشد.

006347

006346

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 07:47 روز شنبه دوم تیر ماه هزاروچهارصدوسه طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار مبنی بر رویت یک حلقه مار واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان شهید دنیامالی،خیابان ارغوان دهم، ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله امداد گران ایستگاه 3 اندیشه را با امکانات وتجهیزات کامل به محل حادثه اعزام نمود.

در بدو ورود مامورین مشاهده شد که یک حلقه مار در محوطه یک مجتمع مسکونی رویت شده و باعث رعب و وحشت افراد حاضر در محل گردیده بود که در این عملیات، آتش نشانان،مار را با استفاده از تجهیزات نجات(مار گیری) صید کرده و به محیط زیست انتقال دادند

006345

روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 09:07 روز جمعه یکم تیر ماه هزاروچهارصدو سه طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار ریزش چاه فاضلاب واقع در شهریار،خیابان ولیعصر(عج)،نرسیده به میدان فجر،کوچه شهید ذولفی گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه 4 شهریار را با امکانات وتجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید چاه فاضلاب در کف حیاط مجتمع مسکونی نشست کرده و منجر به ریزش دهانه ورودی چاه، ایجاد حفره عمیق گردیده بود که ضمن ایمن سازی و محصور نمودن محل با نوارخطر توصیه گردید سریعا با هماهنگی مهندسین مربوطه نسبت به ایمن سازی کامل محل اقدام نمایند

006342

روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

در چهل و هشت ساعت گذشته طی تماس شهروندان با سامانه 125 آتش نشانی شهریار ستاد فرماندهی سازمان 12 بار زنگ ایستگاه های آتش نشانی را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حریق و حوادث به شرح ذیل شدند وضمن اطفاء حریق و امداد رسانی از افزایش خسارت جلوگیری بعمل آوردند.

پنجشنبه سی و یکم خرداد ماه هزاروچهارصدو سه

1-ساعت 11:49 حریق علفزار حاشیه جاده واقع در شهریار،بلوار رزمندگان،روبروی سازمان پارک ها

2-ساعت 12:00 نشست پیاده رو در اثر ترکیدگی لوله آب شهری واقع در شهریار،بلوار جویبار،نبش خیابان میلاد دوم

3-ساعت 14:30 حریق تابلو برق منجر به انفجار واقع در شهریار،خیابان ولیعصر(عج)،خیابان شهید موسی لو،جنب پارکینگ قائم(عج)

4-ساعت 14:35 بازدید از نشست یک مجتمع در مجاورت ملک قدیمی واقع در شهریار،کهنز،اسدآباد،بلوار رسالت

5-ساعت 15:17 حریق کود حیوانی دپو شده در محوطه باز واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان شهید سیری(درختی)

6-ساعت 19:46 رهاسازی دو قلاده گربه محبوس شده در زیر اجناس یک فروشگاه مواد غذائی واقع درشهریار،فاز یک اندیشه،خیابان شهید دنیامالی،خیابان ارغوان دوازدهم

جمعه یکم تیر ماه هزاروچهارصدوسه

7-ساعت 05:02 انحراف یکدستگاه خودرو پراید از مسیر جاده و برخورد با نیوجرسی منجر به واژگونی و مصدوم شدن یک نفر واقع در شهریار،بلوار علامه طباطبائی،فواصل خیابان شهید طالب دوست و معرفت

8-ساعت 09:07 ریزش چاه فاضلاب در کف پارکینگ یک مجتمع واقع در شهریار،خیابان ولیعصر(عج)،نرسیده به میدان فجر

9-ساعت 09:20 رهاسازی یک حلقه انگشتر از انگشت دست یک شهروند با مراجعه حضوری به ایستگاه مرکزی سازمان آتش نشانی شهریار

10-ساعت 12:57 نجات شهروند محبوس شده در حمام یک واحد مسکونی واقع در شهریار،کوچه شهید شیخلر

11-ساعت 18:06 حریق باک بنزین یکدستگاه موتور سیکلت در داخل یکباب مغازه واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان شهید دنیامالی،خیابان شقایق دهم

شنیه دوم تیر ماه هزاروچهارصدو سه

12-ساعت 00:12 بامداد صید یک حلقه مار در راه پله یک منزل مسکونی واقع در شهریار،خیابان شهید مصطفی خمینی(ره)،کوچه یاس

 

006337

 

006338

 

006339

006341

 

006342

006343

 

006344

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 05:40 صبح روز پنجشنبه سی و یکم خرداد ماه هزاروچهارصدوسه طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار واژگونی یکدستگاه خودرو سواری واقع در شهریار،بلوار ولایت،نرسیده به میدان نماز گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران 4 شهریار را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید یکدستگاه خودرو پژو 207 به علت خارج شدن ماسه از کامیون عبوری از مسیر جاده منحرف و پس از برخورد با یک اصله درخت واژگون و منجر به مصدومیت شدید راننده  گردیده بود که توسط مردم از داخل خودرو خارج شده بود که ضمن ایمن سازی کامل جاده و جلوگیری از نشت بنزین و قطع سرباطری فرد مصدوم با همکاری عوامل اورژانس به بیمارستان انتقال و محل تحویل عوامل راهنمائی و رانندگی گردید.

علت بروز این حادثه توسط کارشناسان پلیس راهور تحت بررسی می باشد.

006335

 

006336

006332

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 19:10 روز چهارشنبه سی ام خردادماه هزاروچهارصدوسه طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق  کانکس واقع در شهریار،رزکان،اسکمان به طرف بالا بان گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه 5 شهید قائنی رزکان را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حریق شدند و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید کانکس نگهبانی به علتی نامعلوم طعمه حریق شده که با تلاش آتش نشانان اطفاء و از گسترش آتش جلوگیری به عمل آمد.

 علت بروز این آتش سوزی توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی شهریار تحت بررسی می باشد.

006331

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 11:00 روز چهارشنبه سی ام خرداد ماه هزاروچهارصدو سه طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن یک شهروند داخل کابین آسانسور واقع در شهریار،شهرک کاروان،خیابان سعدی،نبش گلستان سیزدهم گزارش گردید

به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه 1 مرکزی را به محل اعزام نمود. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردندماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین یکی از طبقات متوقف و یک نفر در داخل آن محبوس شده بودند را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و فرد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند

001507

روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 01:11 روز چهارشنبه سی ام خرداد ماه هزاروچهارصدوسه طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار مبنی بر گیر گردن دست کودک در بدنه سه چرخه واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان طالقانی،بعد از خیابان ارتش گزارش و بلافاصله ستاد فرماندهی سازمان  امدادگران ایستگاه 3 اندیشه را با امکانات و تجهیزات کامل به محل فوق اعزام نمود.
در بدو ورود مامورین مشاهده گردید دست کودک پنج ساله  در بدنه سه چرخه گیر کرده که بلافاصله نجاتگران آتش نشانی با استفاده تجهیزات مورد نیاز با رعایت نکات ایمنی و بهداشتی اقدام رهاسازی دست کودک نمودند.

006330

 

006329

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

 

003486

حمید رضا دمرچی لو

رئیس سازمان آتش نشانی

شهروندیار

Comp 1

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf