با گاز گرفتگی مقابله کنیم :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

آمار بازدیدکنندگان

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار :

      در ساعت 10:42 صبح روز یکشنبه مورخ 18/9/97 طی تماس تلفنی شهروندان با ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار انفجار یک دستگاه خودرو سواری واقع در فاز یک اندیشه بلوار شهید دنیا مالی اعلام گردید. که با توجه به حساسیت موضوع ایستگاه فاز یک اندیشه کد -301 به محل حادثه اعزام گردید.

       حمید رضا خسروی مسئول ایستگاه فاز یک اندیشه عنوان نمود : در زمان مراجعه به محل حادثه مشاهده گردید یک دستگاه خودروی سواری آر دی بدلیل نشت گاز LPG دچار انفجار شده که با هوشیاری شهروندان و با استفاده از کپسول آتشنشانی حریق اطفاء گردیده است. متاسفانه حادثه فوق یک مصدوم داشت که توسط عوامل اورژانس جهت ادامه مداوا منتقل گردید. آتشنشانان این ایستگاه با همکاری ایستگاه مرکزی – کد 101 پس از ایمن سازی و تحویل صحنه حادثه به عوامل انتظامی به محل استقرار ایستگاه بازگشتند. وی از شهروندان درخواست نمود با توجه به خطرات جدی استفاده از گاز LPG حتما ایمنی اتصالات مصرفی در خودروی خود را بصورت مداوم بررسی نمایند.

 

 

 

 

70

 

71

افزایش چشمگیر مسمومیت با گاز منواکسید کربن در سطح شهر

     کریمی رئیس سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار ضمن اعلام این خبر افزود:

منواکسید کربن گازی بی رنگ، بی بو، و بی مزه است که اغلب به عنوان << قاتل خاموش>> شناخته می شود، زیرا این ویژگی‌ها تشخیص آن را دشوار می‌سازند.

       وی عنوان نمود با توجه به سرد شدن هوا و استفاده بیشتر از لوازم گاز سوز بویژه وسایل گرمایشی، با وجود آموزش و تبلیغات گسترده در خصوص نحوه استفاده صحیح از لوازم گاز سوز متاسفانه تعداد کمی از شهروندان موارد ایمنی را رعایت نکرده و این مهم باعث بوجود آمدن خساراتی جبران ناپذیر گشته است. به صورتی که فقط در یک روز در فاز یک اندشه شاهد 2 مورد مسمومیت شدید با گاز منواکسید کربن و متاسفانه فوت یک خانم جوان بدلیل مسمومیت با گاز شهری بوده ایم. وی از کلیه شهروندان درخواست نمود حتما بصورت پیوسته صحت ایمنی وسایل گاز سوز را بررسی نمایند.

شهروندان عزیز می توانند جهت مشاوره با شماره تلفن 65224444 تماس حاصل نمایند. همکاران ما بصورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شما عزیزان می‌باشند.

 

 

1614

                به گزارش روابط عمومی سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار :

              حمید رضا خسروی مسئول آموزش سازمان با اشاره به لزوم آموزش شهروندان در پیشگیری از حوادث عنوان نمود : آموزش نیروی انسانی از مهمترین سرمایه های هر سازمانی است، در این راستا افزایش آگاهی شهروندان از اصول ایمنی و به کار بستن آن در زندگی از جمله اهداف عالیه سازمان می باشد.

              با توجه به اینکه حوادث بیشماری با خساراتی جبران ناپذیر به علت عدم آگاهی و آشنایی شهروندان روی می دهد، از این رو کارشناسان و متخصصان این سازمان را بر آن داشته تا با آموزش شهروندان با محوریت کودکان و مدارس با هدف ارتقاء سطح دانش ایمنی شهروندان اقدام نمایند.

             آموزش بیش از یازده هزار نفر از ابتدای سال تا کنون حاصل فعالیت کارشناسان این حوزه می باشد. شهروندان می توانند جهت استفاده از خدمات آموزشی مرکز آموزش آتشنشانان استان تهران با شماره تلفن   65358700  تماس حاصل نمایند.

 

63

 

64

 

65

 
به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار : در ساعت ۱۷ عصر روز سه شنبه ۹۷/۰۹/۱۴ زنگ تلفن ۱۲۵ ستاد فرماندهی سازمان آتشنشانی شهرداری شهریار خبر از وقوع حریق باغ ویلا در محدوده محمد آباد داد، که با توجه به حساسیت موضوع ایستگاه های رضی آباد، شهریار و مرکزی به محل وقوع حادثه اعزام گردیدند.
محمد حسن باغچی فرمانده ایستگاه مرکزی عنوان نمود در بدو ورود، آتشنشانان با فردی مواجه شدند که با توجه به مشکلات قلبی از وضعیت مناسبی برخوردار نبود. آتشنشانان توسط یک رشته لوله آبدهی و تجهیزات انفرادی و رعایت مسایل ایمنی نسبت به جلوگیری از گسترش حریق به قسمتهای مختلف خانه اقدام نمودند، به موازات عملیات اطفاء طی هماهنگی با اورژانس فرد مذکور جهت ادامه درمان به مراکز درمانی اعزام گردید.
وی با اعلام اینکه علت بروز حادثه توسط کارشناسان این سازمان در دست بررسی است، از شهروندان درخواست نمود در صورت بروز حادثه حتما قبل از انجام هر گونه فعالیتی با شماره ۱۲۵ تماس حاصل نمایند.
 
1152018183852
 
1152018183735
 
1152018183755

به گزارش روابط عمومی سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار، همایش مدیران عامل و روسای سازمان های آتشنشانی استان تهران با موضوع راه کارهای نوین آموزشی، آموزشهای تخصصی انفرادی و لزوم بهره گیری حداکثری نیروهای عملیاتی آتشنشانی از تجهیزات ایمنی و انفرادی در مرکز آموزش تخصصی آتشنشانان استان تهران به میزبانی سازمان آتشنشانی شهرداری شهریار برگزار گردید.

 

54

 

55

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار، ستاد فرماندهی آتش نشانی شهریار پس از دریافت تماس های تلفنی شهروندان مبنی بر آتش گرفتن یک باب مغازه در بلوار شورا نرسیده به میدان فلسطین، ساعت 10:08 دقیقه صبح روز یکشنبه زنگ ایستگاه جعفریه را بصدا درآورد و آتش نشانان این ایستگاه را به محل حادثه اعزام کرد.

به گفته مهدی پور احمدی معاون عملیات سازمان، هنگام حضور آتش نشانان در محل حادثه، بدلیل وجود مواد اشتعال زا از قبیل زغال، پشتی، فرش و ... در قهوه خانه، شعله های زیاد آتش همراه با دود مشاهده گردید.

وی افزود : آتش نشانان بلافاصله پس از تجهیز شدن به وسایل انفرادی و استفاده از ابزار مربوط با رعایت موارد ایمنی اقدام به باز کردن مسیر تخلیه دود نموده و سپس با برداشتن یک رشته لوله ی آبدهی برای خاموش کردن شعله های آتشی که از تمامی تخت ها و پوشالهای استفاده شده جهت دکور بر می خواست را خاموش کردند و سپس از سرایت این آتش سوزی به اطراف جلوگیری کرده و به ایمن سازی کامل محل پرداختند. این فرمانده آتش نشانی با اشاره به این که علت بروز این حادثه توسط کارشناسان آتش نشانی در دست بررسی است، از شهروندان درخواست نمود قبل از ترک محیط حتما موارد ایمنی را بررسی نمایند.

 

 

50

51

52

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 09:30 روز شنبه دهم آذر ماه نودوهفت طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن یک نفر از شهروندان داخل کابین آسانسور واقع در شهریار،خیابان ولیعصر(عج)،روبروی درمانگاه نیانش گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه 401 شهریار را به محل اعزام کرد. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین یکی از طبقات متوقف و یک نفر از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و فرد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

6

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 00:41 بامداد روز شنبه دهم آذر ماه نودوهفت طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن پنج نفر از شهروندان داخل کابین آسانسور واقع در شهریار،وائین،خیابان میلاد چهارم گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه 101 مرکزی را به محل اعزام کرد. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین یکی از طبقات متوقف و پنج نفر از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و افراد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

49

 

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 17:55 روز جمعه نهم آذر ماه نودوهفت با مراجعه حضوری محصلی حدودا  14 ساله به ایستگاه 301 آتش نشانی شهریار واقع در فاز یک اندیشه  که یک حلقه انگشتر در انگشت دست وی گیر کرده و متورم شده بود بلافاصله امدادگران ایستگاه مذکور به کمک او رفته و اقدامات لازم را انجام دادند.
نجاتگران آتش نشانی بلافاصله با استفاده ازدستگاه انگشتربر و دیگر تجهیزات مورد نیاز اقدام به بریدن انگشتر کرده و انگشت دست این شخص را آزاد کردند.
کلیه شهروندان محترم می توانند در صورت وقوع این نوع حادثه در هر ساعت از شبانه روز به نزدیک ترین ایستگاه آتش نشانی محل سکونت خود مراجعه نمایند.

43

44

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار administrator fireman 125 shahriar

شهروندیار

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf

حدیث روز